Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na obchody wspomnienia błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy

Czcigodni Księża,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie!

Już 14 stycznia br.  w naszej diecezji rozpoczynamy nowennę ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę, gromadząc się każdego wieczoru o godz. 19.15 w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie bądź łącząc się duchowo, dzięki transmisji w Katolickim Radiu Podlasie.

Główne uroczystości ku czci błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy, będziemy przeżywali w dniu 23 stycznia br. w Pratulinie.
Z tej racji zapraszam serdecznie do Pratulińskiego Sanktuarium, by tego dnia, wspólnie celebrować Eucharystię o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Wszystkich kapłanów zapraszam do koncelebry. Spotkajmy się przy relikwiach Męczenników Podlaskich, by uwielbić Boga i uczyć się od nich miłości do Kościoła, mężnego wyznawania wiary oraz postępowania według jej zasad w codziennym życiu.

Po Eucharystii odbędzie się poświęcenie Domu Pielgrzyma im. Jana i Dory Fedoruk w Pratulinie, który został wzniesiony staraniem wszystkich Diecezjan i fundatorów z Anglii. Dom Pielgrzyma ma służyć wszystkich pielgrzymom odwiedzającym Sanktuarium, jak i nam wszystkim, którzy biorąc udział w rekolekcjach i dniach skupienia, będziemy odnajdywali Boga na naszej podlaskiej ziemi. Niech Błogosławieni Męczennicy Podlascy wypraszają dla naszego Kościoła Siedleckiego potrzebne łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem

Kazimierz Gurda