Diecezjalne Centrum Turystyczno Pielgrzymkowe „ARKA”

Dane kontaktowe:

ul. Szkolna 22, 08-110 Siedlce
tel. 882-114-244
e-mail: pielgrzymki@arkapielgrzymki.pl

www.arkapielgrzymki.pl

www.facebook.com/arkapielgrzymki/

Dyrektor:

Ks. kan. dr Marek Paluszkiewicz, od 2014 r.

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo -turystyczne „ARKA” – działa w ramach Fundacji Pamięci Unitów Podlaskich „ARKA” (istniejącej od 1993 r.), która posiada wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod nr 1577, oraz polisę ubezpieczeniową spełniającą wymogi ustawy dla organizatorów turystyki: SIGNAL IDUNA nr M203931, na sumę 90 000 EURO.

Zadaniem Centrum jest organizacja i koordynacja wyjazdów grup pielgrzymkowych z terenu Diecezji Siedleckiej, a także zapewnienie duchowej opieki ich uczestnikom. W zakres działalności Centrum wchodzi również promocja miejsc pielgrzymkowych w naszej diecezji. Centrum to przejęło dotychczasowe zadania „diecezjalnego duszpasterza pielgrzymów i turystów diecezji siedleckiej”.

Zapraszamy Państwa do pielgrzymowania z nami jak również do powierzenia nam organizację pielgrzymek/wyjazdów turystycznych w kraju i za granicą. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była przede wszystkim bezpieczna, a równocześnie atrakcyjna programowo i cenowo.

Uczestnicząc w pielgrzymkach lub współpracując z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznym „ARKA”, przyczyniasz się do szerzenia kultu Męczenników Podlaskich oraz rozwoju Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Organizujemy:

I. Pielgrzymki do:

• Ziemi Świętej
  • Rzymu
  • Sanktuariów Europy i świata
  • Sanktuariów w Polsce
  • Miejsc na terenie naszej diecezji

II. Wyjazdy o charakterze rekolekcyjnym, religijnym w kraju i za granicą (np. rekolekcje na nartach w Austrii, Włoszech; Sylwester z Bogiem w polskich Tatrach, itp.)

III. Wyjazdy turystyczne, itp.

Proponujemy:

Pielgrzymki w wyznaczonych terminach.
Kompleksową organizację pielgrzymek/wyjazdów turystycznych w dowolne miejsce i w dowolnym terminie dla grup zorganizowanych przez: parafie, szkoły, zakłady pracy,osoby indywidualne.

Zapewniamy:

• dogodne warunki
  • elastyczność w doborze trasy
  • promocyjne ceny

Zapraszamy do sprawdzenia oferty na naszej stronie.