Zaproszenie na ŚDM – Siedlce

24 marca w Siedlcach, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się spotkanie młodych z całej diecezji siedleckiej. Zgodnie z zamysłem Papieża, w roku 2018 młodzież spotyka się na poziomie diecezjalnym.

Wokół tajemnicy Maryi koncentruje się refleksja trzech kolejnych edycji Światowych Dni Młodzieży. W Watykanie ogłoszono hasła ŚDM 2017, 2018 i 2019, które pochodzą z I Rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza. W 2017 i 2018 r. spotkania odbywają się na poziomie diecezjalnym, zaś w 2019 r. młodzież z całego świata spotka się z Ojcem Świętym w Panamie. Hasło XXXIII ŚDM 2018 skupia się na słowach „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

– 24 marca zapraszamy wszystkich młodych wraz z Duszpasterzami na spotkanie. Rozpocznie się ono o godzinie 12.00 Mszą św. w katedrze siedleckiej – informuje ks. Wojciech Sobieszek, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Program przedstawia się następująco:

12.00 Msza św. w Katedrze
14.00 Droga krzyżowa ulicami miasta do kościoła św. Józefa
15.30 Posiłek
16.00 O ŚDMie, wręczenie nagród za niedzielę panamską, o Panamie – jednym słowem informacje dla młodych i o młodych.
16.15 Uwielbienie – prowadzi Schola KSM parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus