Zaproszenie na Mszę św. Krzyżma

Siedlce, dnia 23 marca 2018 r.

L.dz. 262/2018

Czcigodni Bracia Kapłani!

Pragnę uprzejmie Was poinformować, że Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, zgodnie z piękną tradycją Kościoła, zaprasza wszystkich kapłanów pełniących posługę
w Diecezji Siedleckiej, kapłanów emerytów, jak też naszych księży studentów, do udziału w uroczystej koncelebrowanej Mszy Św. Krzyżma w Katedrze Siedleckiej, w Wielki Czwartek, 29 marca br., o godzinie 10.00.

Pod przewodnictwem naszego Biskupa – w szczególnym Roku Jubileuszu
200-lecia powstania Diecezji Siedleckiej – będziemy wspólnie zanosili dziękczynną modlitwę za dar kapłaństwa, a następnie udamy się do gmachu WSD im. Jana Pawła II w Opolu Nowym, na wspólny obiad.

Serdecznie zapraszamy również służbę liturgiczną, a więc wszystkie osoby pełniące zaszczytne funkcje przy ołtarzu Pana, aby wraz ze swoimi duszpasterzami przybyli do Siedlec i włączyli się we wspólne dziękczynienie.

Księży Dziekanów proszę zaś o przekazanie niniejszego zaproszenia tym, do których nie dotarło ono inną drogą.

+ Piotr Sawczuk

Wikariusz Generalny