Komunikat Wydziału Duszpasterskiego ws. zakończenia jubileuszu diecezji

Czcigodni Księża Proboszczowie!

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2018 r., zakończymy świętowanie Jubileuszu 200. lecia istnienia naszej Diecezji. Tego dnia w Katedrze Siedleckiej o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Zapraszamy Księży do koncelebry. Zgodnie z zapowiedzią w czasie tej uroczystości delegatom wszystkich parafii  z naszej Diecezji zostaną wręczone Statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej, które wraz        z załączonymi do nich Aneksami od dnia 1 stycznia 2019 r. staną się obowiązującym prawem partykularnym Kościoła Siedleckiego.

W związku z tym proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o wydelegowanie przynajmniej dwóch osób, najlepiej spośród tych zaangażowanych we wcześniejsze prace synodalne, które w imieniu parafii przyjmą  wyżej wspomniane dokumenty.

Mając na uwadze właściwą organizację, proszę, by osoby wytypowane z parafii miały pisemną delegację, poświadczoną przez Księdza Proboszcza wraz z pieczęcią parafii. Tylko osoby mające takie zaświadczenie otrzymają Statuty.

W niedzielę 9 grudnia br., w każdej parafii, dziękować będziemy Bogu za nasz Kościół siedlecki i czas Jubileuszu. Tego dnia podczas głównej Eucharystii niech delegaci parafii razem z darami ofiarnymi wniosą, a następnie uroczyście przekażą dokumenty synodalne na ręce proboszcza całej wspólnocie.

Z wyrazami szacunku, in Christo

x. Jerzy Duda