Weekend z chrześcijańskim filmem

W Siedlcach trwa Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka” 2017. 18 listopada o godz. 16 w Novekino w Siedlcach możemy zobaczyć film „CISZA” ,Niemcy, dokumentalny, 84 min. reż. Sobo Swobodnik, 84 min.

„Ora et labora” – „Módl się i pracuj”. To główna idea zakonu benedyktynek, które żyją w oddalonym od cywilizacji klasztorze położonym na zboczach Jury Szwabskiej. Cztery zakonnice, przeor tworzą wspólnotę dla której czas stanął w miejscu. Jednak rzeczywistość i otaczający ich świat dają o sobie znać. Siostry zmagają się z trudami codzienności, które zmuszają je do otwarcia klasztornych murów. Jak pogodzić potrzebę oddania Bogu z wyzwaniami współczesności?

Niedziela

19 listopada godz. 16.00 – projekcja filmu  „Życie brata Rogera”, reż. Wspólnota z Taize, 90 min. – gość ks. Bogumił Łempkowski z młodzieżą – uczestnicy spotkań Taize.

Film o szesnastu etapach życia Brata Rogera, założyciela Wspólnoty Taizé, od jego dzieciństwa w górskiej miejscowości w Szwajcarii i osiedlenia się w Taizé na początku II Wojny Światowej, aż po gwałtownie zadaną śmierć podczas modlitwy wieczornej.

Na każdym z tych etapów, łącznie z tymi, kiedy przeżywał wątpliwości i wahania, bracia wspólnoty, którzy dzielili z nim życie przez dziesięciolecia, długoletni przyjaciele, jak np. filozof Paul Ricoeur, osoby związane z Kościołem katolickim i protestanckim, sekretarz papieża Jana XXIII, siostra brata Rogera, która przybyła do Taizé w 1941 roku, historyk, biograf i inni, pomagają lepiej rozumieć jego bogatą osobowość. To opowieść o niezwykłym człowieku, który nie wahał się podejmować ryzyka dla pojednania chrześcijan, dla nowych pokoleń, dla najbiedniejszych na ziemi. Sam Brat Roger wypowiada się w niepublikowanych fragmentach wywiadów.

Seanse w kinie Novekino, Siedlce, ul.Eugeniusza Wiszniewskiego 4

Bilety w cenie 13 i 15 zł dostępne w kasie kina bądź online