Nowość wydawnicza: Z dziejów Diecezji Siedleckiej

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazało się nowe opracowanie dziejów Diecezji Siedleckiej autorstwa Ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy”. Publikacja wpisuje się w cały szereg inicjatyw związanych z obchodami 200 lecia Kościoła Siedleckiego. Zbliżający się jubileusz stanowi okazję do zapoznania się z wydarzeniami i osobami, które o losach naszej diecezji decydowały lub na nie wpływały. Znajomość własnej historii jest nie tylko obowiązkiem, ale stanowi podstawę odkrywania własnej tożsamości. Ta tożsamość odczytywana jest we wszystkich przestrzeniach życia człowieka: w przestrzeni religijnej, społecznej i politycznej. Historia pozwala poznać świętych i błogosławionych; biskupów, księży, zakonników, siostry zakonne i wiernych świeckich zaangażowanych w pracę ewangelizacyjną; poznać ludzi zaangażowanych w życie społeczne, a także narodowych bohaterów, którzy na ziemiach naszej diecezji urodzili się, na niej żyli i z niej czerpali zapał do życia najwyższymi wartościami. Do tych wartości należały: Bóg, Kościół, Ojczyzna. Wierność tym wartościom stanowi nić przewodnią historii naszej diecezji. Wierność przez wielu jej wiernych została opłacona cierpieniem i męczeństwem. Z tego powodu ta cząstka Kościoła w Polsce była i jest nazywana „Męczeńskim Podlasiem”.
Prezentowana publikacja stanowi doskonały przewodnik po historii diecezji – która nosiła najpierw nazwę janowskiej czyli podlaskiej, później siedleckiej czyli podlaskiej, a obecnie siedleckiej – jest nowa książka Ks. prał. dra Zbigniewa Sobolewskiego zatytułowana „Imię Twoje wysławiamy. Dzieje diecezji siedleckiej (1818-2018)”. Autor w sposób bardzo umiejętny i przystępny przedstawia dwustuletnią historię ludu Bożego, zamieszkałego pomiędzy Wisłą a Bugiem na wschód od Warszawy; ludu, który podążał za Chrystusem drogami wiary i miłości.

Książkę w cenie 30 zł można nabyć w internetowej księgarni Wydawnictwa „Unitas” – ZAMÓW KSIĄŻKĘ