Śp. Siostra Janina Mateusiak

Śp. Siostra Janina Mateusiak zginęła w drodze do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie w wypadku autokarowym w dniu 6 sierpnia 2022 r. w wieku 61 lat, w 41 roku życia zakonnego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 22 sierpnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana o godz. 12:00. O godz. 11:15 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Po Eucharystii ciało zmarłej zostanie złożone w kwaterze sióstr nazaretanek na cmentarzu św. Rocha w Łukowie.

Requiescat in pace

Biogram

S. M. JANINA od Najświętszej Rodziny

Grażyna Mateusiak

Urodziła się 20 listopada 1960 r. w Kolonii Domaszewskiej, parafia Zofibór – diecezja siedlecka. Do Zgromadzenia wstąpiła 31 grudnia 1981 r. w Warszawie. Pierwsze śluby złożyła 15 sierpnia 1984 r. w Ostrzeszowie, a wieczyste 27 sierpnia 1989 r. w Łukowie. W pierwszych dwóch latach junioratu, ponieważ miała również przygotowanie medyczne, posługiwała jako pielęgniarka we wspólnocie w Łukowie i jednocześnie pracowała jako katechetka. Długoletnią pracę katechetyczną wśród dzieci i młodzieży zakończyła w 2020 r. Posługiwała w kilku domach: Rawa Mazowiecka, Włodawa, Warszawa (ul. Ostrobramska). W Koninie pełniła posługę przełożonej wspólnoty. Przez wiele lat organizowała pielgrzymki, tak w kraju jak i za granicę. Była przewodniczącą Sekcji Katechetycznej przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce. Ostatnie dwa lata posługiwała we wspólnocie w Jedlni, gdzie troszczyła się o kaplicę, w której trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i rodzin. Siostra Janina zginęła w drodze do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie w wypadku autokarowym w dniu 6 sierpnia 2022 r. w wieku 61 lat, w 41 roku życia zakonnego.

(źródło: www.nazaretanki.pl)