Śp. Ks. Franciszek Szaniawski SDB

W poniedziałek 3 października, odszedł do Pana w 80 roku życia, 62 roku ślubów zakonnych i 51 roku kapłaństwa, śp. Ks. Franciszek Szaniawski – Salezjanin.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 6 października, w kościele św. Michała Archanioła we Wrocławiu. O godz. 11:30 rozpocznie się różaniec, a o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza św. żałobna.

W piątek 7 października, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie o godz. 11:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana o godz. 12:00. Po Eucharystii ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym.

Śp. Ks. Franciszek Szaniawski urodził się 31 października 1941 r. w Łazach (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie). Pierwszą profesję zakonną złożył w 1960 r., a święcenia prezbiteratu przyjął 19 czerwca 1971 r. w Krakowie. Jako duszpasterz i proboszcz pracował w parafiach: św. Jana Bosko w Poznaniu, Narodzenia NMP (obecnie św. Jana Bosko) w Lubinie, Siedlce, MB Częstochowskiej w Lubinie, NSPJ w Lubinie, Chocianów, Grabowno Wielkie, św. Michała Archanioła we Wrocławiu.

Requiescat in pace.