Komunikat o śmierci i pogrzebie śp. ks. kan. Romualda Pawluczuka

Po długiej i ciężkiej chorobie 24 marca odszedł do Pana ks. kan. Romuald Pawluczuk, kapłan diecezji siedleckiej, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach.

Msza żałobna w Wilczyskach będzie sprawowana we środę, 30 marca, o godz. 13.00 .

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w rodzinnej parafii zmarłego w Pratulinie we czwartek, 31 marca o godz.  11.00., po czym ciało kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. kan. Romuald Pawluczuk urodził się 25 października 1957 r. w parafii Pratulin. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1985 r. W ostatnich latach pełnił posługę proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach w dekanacie żelechowskim. Wcześniej był proboszczem w latach 1999 – 2002  parafii w Witorożu, a w latach 2002 – 2007 parafii w Starym Bazanowie.

W sierpniu 2018 roku został członkiem Kapituły Kolegiackiej Garwolińskiej

Requiescat in pace!