Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY dotyczące obowiązkowego szkolenia dla Księży w kwestii ochrony danych osobowych

W związku z wyprowadzeniem obowiązującego od dnia 25 maja br. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącego ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu takich danych oraz wydanego 13 marca br. przez Konferencję Episkopatu Polski Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim dostosowującego przepisy kościelne do standardów RODO, zarządzam przeprowadzenie obowiązkowych dla wszystkich Księży Proboszczów, Wikariuszy oraz Księży pracujących poza duszpasterstwem parafialnym szkoleń z obowiązujących przepisów prawnych. Odbędą się one w następujących rejonach duszpasterskich:

13 czerwca br. o godz. 19.30 w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie dla dekanatów: garwolińskiego, łaskarzewskiego, osieckiego, ryckiego, żelechowskiego.

14 czerwca br. o godz. 19.30 w parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej dla dekanatów: bialskiego północnego, bialskiego południowego, janowskiego, terespolskiego.

15 czerwca br. o godz. 19.30 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie dla dekanatów: hańskiego, parczewskiego, wisznickiego, włodawskiego.

18 czerwca br. o godz. 19.30 w auli I KLO im. św. Rodziny w Siedlcach dla dekanatów: domanickiego, grębkowskiego, łosickiego, siedleckiego, suchożebrskiego, zbuczyńskiego.

19 czerwca br. o godz. 19.30 w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim dla dekanatów: międzyrzeckiego, komarowskiego, radzyńskiego.

20 czerwca br. o godz. 19.30 w parafii Podwyższenie Krzyża Świętego w Łukowie dla dekanatów: adamowskiego, łukowskiego I, łukowskiego II.

26 czerwca br. o godz. 19.30 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach dla Księży nie mogących wziąć udziału w szkoleniu w innym terminie.

Po zakończeniu szkolenia każdy z Księży otrzyma odpowiedni certyfikat.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 573/2018

Siedlce, dnia 6 czerwca 2018 r.

 

Pliki do pobrania:

Pliki do pobrania: