Zaproszenie na IV Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej Diecezji Siedleckiej (20 kwietnia 2024 r.)

Czcigodni Księża Dziekani,

Księża Proboszczowie,

Dekanalni referenci ds. liturgii,

Księża opiekunowie parafialnych grup ministranckich, scholi oraz grup młodzieżowych.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej serdecznie zaprasza na wydarzenie jakim jest IV Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej Diecezji Siedleckiej.

Tegoroczny Kongres Służby Liturgicznej, który przebiegać będzie pod hasłem „człowieku czytaj Pismo Święte…”, odbędzie się przy Parafii Katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Wydarzenie, które jednocześnie wpisuje się w przeżywany w Kościele tydzień biblijny, będzie okazją do głębszego pochylenia się nad wartością Słowa Bożego w życiu osób zaangażowanych w liturgię.

Do kogo skierowane jest to wydarzenie?

• do dekanalnych referentów ds. liturgii
• opiekunów Służby Liturgicznej oraz grup młodzieżowych i dziecięcych działających przy parafiach
• ministrantów każdego stopnia
• lektorów po formacji ministranckiej
• ceremoniarzy
• członków scholii dziecięcych i młodzieżowych
• psałterzystów
• zakrystianów i kościelnych
• sióstr i braci zakonnych
• katechetów
• oraz do wszystkich tych, którym zależy na pięknie liturgii i pogłębieniu swojej relacji z Bogiem.

Ramowy plan wydarzenia:

9:00 – recepcja (punkt recepcji będzie zorganizowany z tyłu katedry, prosimy aby autokary po pozostawieniu uczestników kongresu kierowały się na parking przy parafii św. Józefa w Siedlcach lub wybrany inny parking);

9:30 – uroczyste rozpoczęcie Kongresu (scena na placu przy kurii siedleckiej)

– konferencja (w czasie konferencji w centrum charytatywno – duszpasterskim odbędzie się spotkanie dekanalnych referentów oraz księży opiekunów parafialnych grup ministranckich).

10.30 – panel dyskusyjny

11.45 – przygotowanie do Eucharystii (kapłani obecni na kongresie zaproszeni są do udziału w koncelebrze).

12.00 – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z obrzędem błogosławieństwa nowych lektorów (listę osób, które ukończyły kurs lektora organizowany w rejonach proszę o przesłanie na adres mailowy: lukanko@interia.pl, najpóźniej do 15 kwietnia)

13.30 – koncert ks. Jakuba Bartczaka i uroczyste zakończenie kongresu (zwracamy się z uprzejmą prośbą aby tego tak zorganizować sobie czas, żeby wziąć udział w całym wydarzeniu).

Zgłoszenia na kongres dokonuje ks. Opiekun wyłącznie poprzez formularz na stronie: http://ddsl.siedlce.pl/aktualnosci/208,iv-diecezjalny-kongres-sluzby-liturgicznej-diecezji-siedleckiej

W czasie Kongresu będzie zapewniony posiłek oraz picie.  Koszt udziału w kongresie: 10 zł/osoba. Czcigodnych Księży, prosimy o zorganizowanie wyjazdu parafialnego na to wydarzenie.

ks. Łukasz Kwasowiec

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej