XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – 10.XII.2017

W II niedzielę Adwentu czyli 10 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz osiemnasty:Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej czyli Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan oraz Serbia.

Poniżej zamieszczamy do pobrania okolicznościowy List Duszpasterski dedykowany na ten dzień.

Pliki do pobrania:

• XVIII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - pobierz plik .doc
  • XVIII-dzień-modlitwy-i-pomocy-materialnej-Kościołowi-na-Wschodzie - pobierz plik .pdf