Szkolenia dotyczące wdrożenia standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w parafiach diecezji siedleckiej

W związku z wejściem w życie w dniu 15 lutego 2024 roku tzw. „ustawy Kamilka” z dnia 28 lipca 2023 roku i modyfikacją szeregu obowiązujących w Polsce przepisów, zostały nałożone na liczne podmioty nowe obowiązki w zakresie ochrony małoletnich. Jednym z tych obowiązków jest wprowadzenie do dnia 15 sierpnia 2024 roku tzw. standardów ochrony małoletnich, oraz przeprowadzenie szkoleń osób odpowiedzialnych za ich wprowadzenie w parafiach.

Wobec powyższego wszyscy Księża Proboszczowie i Administratorzy w Diecezji Siedleckiej (którzy nie uczestniczyli dotąd w takim szkoleniu) oraz tzw. „osoby zaufane” z każdej parafii mają obowiązek udziału w szkoleniu dotyczącym wdrożenia standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w parafiach naszej diecezji.

Szkolenia odbędą się w czterech terminach w następujących miejscach:

19 października 2024 (sobota) o godz. 10:00

• Aula KLO w Garwolinie
  • Kościół Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej

26 października 2024 r. (sobota) o godz. 10:00

• Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

9 listopada 2024 r. (sobota) o godz. 10:00

• Aula WSD w Nowym Opolu

23 listopada 2024 r sobota) o godz. 10:00

• Dom Rekolekcyjny przy Bazylice w Parczewie

Bardzo prosimy o wybór dogodnego miejsca i terminu spośród powyższych, natomiast Księży Proboszczów prosimy o umożliwienie udziału i pomoc w dojeździe dla osób zaufanych. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.