Inauguracja Synodu w Diecezji Siedleckiej

17 października został zainaugurowany Synod 2021-2023 w diecezji siedleckiej. W uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Biskupa Kazimierza Gurdę i spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli koordynatorzy synodalnych grup parafialnych i tematycznych. W homilii, Pasterz wskazał, że ten Synod ma nas prowadzić ku nowemu obliczu Kościoła, a to nowe oblicze będzie się wyrażać tym, że jego członkowie duchowni i świeccy będą podążać razem. Będą na drodze wiary za siebie odpowiedzialni. Podczas spotkania zostali przedstawieni koordynatorzy diecezjalni, Pani Barbara Wysokińska oraz ks. Andrzej Karwowski, którzy będą odpowiedzialni za organizację i przebieg spotkań synodalnych w diecezji.

Konsultacje synodalne będą prowadzone w grupach parafialnych i grupach tematycznych. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w spotkaniach synodalnych w swojej parafii, które rozpoczną się już w listopadzie br. (szczegółowe informacje będą podawane przez Proboszczów oraz koordynatorów parafialnych). Ponadto, do pochylenia się nad zaproponowanymi przez papieża tematami zaproszone są  również inne gremia diecezjalne. Chęć spotkania wyraziły już: Diecezjalna Rada Duszpasterska, Diecezjalna Rada Katechetyczna, Rada Kapłańska, Diecezjalna Rada Młodych, Akcja Katolicka, Bractwo św. Judy Tadeusza, Apostolat Miłosierdzia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W niedługim czasie zostaną również udostępnione materiały do pracy indywidualnej, dla osób, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w spotkaniach w grupach. Własne opinie będzie można wówczas przekazać bezpośrednio do koordynatorów diecezjalnych.

Niezgłoszonych jeszcze koordynatorów parafialnych oraz inne wspólnoty, grupy, duszpasterstwa, które chciałyby wziąć udział w pracach synodalnych zapraszamy do kontaktu z koordynatorami diecezjalnymi: synod.siedlce@gmail.com

Spotkanie Formacyjne Koordynatorów

GALERIA ZDJĘĆ 1