Diecezjalny zjazd kolędników misyjnych

Kolędnicy Misyjni dzieciom w Amazonii

Kochani Kolędnicy Misyjni!

Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Za kilka dni rozpoczniemy radosne kolędowanie. Pan Jezus narodził się w Betlejem, aby zbawić wszystkich ludzi, aby obdarzać nas radością i pokojem. W noc Bożego Narodzenia Anioł oznajmił pasterzom: „Oto zwiastuje wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu” (Łk 2,10). Tę radość zaniesiemy do rodzin w parafii, do bliskich, a także do samotnych i chorych. Źródłem wielkiej radości dla nas jest fakt, że Pan Jezus się narodził i obdarza swoją miłością. W tym roku będziemy szczególnie pamiętać o dzieciach w Ameryce Południowej w rejonie Amazonii. Większość dzieci, które żyją  w dorzeczu Amazonki nie chodzi do szkół, ponieważ pomagają rodzicom w pracach gospodarczych. Od wczesnego dzieciństwa uczą się polowania, łowienia ryb i poszukiwania w lesie pożywienia.

Czcigodni Księża Proboszczowie i Księża Prefekci!

Szanowne Siostry! Szanowne Panie Katechetki i Panowie Katecheci!

Z całego serca zachęcam do włączenia się w wielkie dzieło Kolędników Misyjnych. Z Bożą pomocą możemy rozbudzić zapał misyjny w sercach dzieci i młodzieży. Cieszę się, że w parafii Wierzbno udało się utworzyć siedem grup kolędników misyjnych, dzięki zaangażowaniu katechetki p. Marty Korzeniak. Amazonia jest dla nas bliska, ponieważ w Ameryce Południowej posługują nasi misjonarze i misjonarki. Wspierajmy modlitwą: ks. Mieczysława Kłaka w Brazylii, ks. Jana Miedzianowskiego i ks. Grzegorza Sagana w Peru, kapłanów pracujących w Boliwii: ks. Jarosława Dziedzica, ks. Michała Chromińskiego, ks. Tomasza Grzyba, ks. Marcina Dudzińskiego i ks. Pawła Wysokińskiego oraz świeckie misjonarki: Agnieszkę Matykę w Kolumbii i Katarzynę Parnicką w Paragwaju.

Serdecznie zapraszam 16 stycznia 2020 r. na Diecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych do Sanktuarium Świętego Józefa w Siedlcach. Już od 9.30 zapisy grup z poszczególnych parafii w Sali wielofunkcyjnej, spotkanie z misjonarzem, prezentacja grup kolędników misyjnych, a o 12.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Na zakończenie słodki poczęstunek.

„Narodził się Jezus Chrystus, bądźmy weseli…”

Niech Chrystus, który narodził się w Betlejem i przychodzi do nas podczas każdej Eucharystii napełnia nasze serca wielką radością i odwagą do dzielenia się Ewangelią z innymi. Z miłością idźmy do tych, którzy być może zagubili sens Świąt Bożego Narodzenia.

Zapewniam o modlitwie za misjonarzy

i za Kolędników Misyjnych, za członków Kół Żywego Różańca

i wszystkich, którzy wspierają misje katolickie –

Ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny