Ilustrowana historia diecezji siedleckiej

„Jedność i męstwo, 1818-2018” –  publikacja wydana pod redakcją Ks. Wojciecha Hackiewicza stanowi pierwszą tak bogato ilustrowaną historię diecezji siedleckiej. Na 271 stronach, ubogaconych dziesiątkami współczesnych i archiwalnych fotografii, rycin, fotokopiami dokumentów, w tym wielu po raz pierwszy publikowanych ukazano nie tylko rządy wszystkich biskupów siedleckich, dzieje dwóch biskupich stolic oraz seminarium duchownego, ale przede wszystkim trzy charyzmaty kościoła siedleckiego: umiłowanie jedności – wyrażające się w solidarności z prześladowanymi unitami, męstwo – widoczne w postawie biskupów diecezji, nie uginających się przed tyranią władzy zaborców, okupantów i komunistów, kapłanów angażujących się czynnie w powstania narodowe oraz dających heroiczne świadectwo w czasie niemieckiej i sowieckiej okupacji, a także wiernych świeckich, których symbolami męstwa pozostaną na zawsze Pratulin i Miętne. Trzeci charyzmat  to szczególna więź z Królową Podlasia. Został ukazany na tle historii ozdobionych koronami papieskimi wizerunków Matki Bożej czczonych na południowym Podlasiu oraz najważniejszych wydarzeń związanych z kultem maryjnym, jak peregrynacje obrazów oraz historia Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Istotnym walorem książki jest jej atrakcyjna szata edytorska.  Wydawnictwo UNITAS, 2018 r. Do nabycia w księgarni diecezjalnej w Siedlcach.