Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kapłanów

Czcigodni Księża!

Już za kilka tygodni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Jest czas przygotowania do najważniejszych świąt chrześcijańskich, a jednocześnie okres wzmożonego wysiłku duszpasterskiego, mającego na celu uświęcanie wiernych powierzonych naszej pasterskiej trosce. Pamiętając, że prowadząc innych do świętości sami mamy stawać się świętymi, podejmijmy wspólną modlitwę, która przygotuje nas do owocnego przeżycia tego świętego czasu i umocni w naszej kapłańskiej posłudze.

Zapraszam zatem wszystkich kapłanów, diecezjalnych i zakonnych, na modlitewne skupienie do kościoła katedralnego w Siedlcach, w sobotę 17 lutego 2018 r.

Plan spotkania przedstawia się następująco:

10:00 – modlitwa przedpołudniowa Liturgii Godzin – przewodniczy Biskup Piotr Sawczuk

10:15 – konferencja W trosce o świętość sakramentu pokuty – wskazania praktyczne

– Ks. prał. dr Zbigniew  Sobolewski

11:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (z możliwością skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania) – przewodniczy Ks. Jacek Guz, kustosz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie

12:00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy

13:00 – agapa w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym.

Modlitwa o świętość wszystkich kapłanów naszej diecezji niech stanie się jednocześnie prośbą o nowe powołania kapłańskie oraz dziękczynieniem Panu Bogu za lata posługi w Winnicy Pańskiej tych, którzy obchodzą kapłańskie jubileusze.

Proszę też, aby w dniu tej modlitwy i w niedzielę 18 lutego polecić wiernym szczególnej modlitwie wszystkich kapłanów naszej diecezji i sprawę powołań kapłańskich.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda