Program formacyjno – duszpasterski dla młodzieży: „Oto ja”

Plany pastoralne Kościoła w Polsce na najbliższe lata związane są z odkrywaniem osoby i działania Ducha Świętego. Projekt duszpasterski adresowany do polskiej młodzieży i opatrzony nazwą „Oto ja!”. Wedle intencji autorów chce być spójny z powyższym zamysłem. Drugim ważnym źródłem inspiracji były wytyczne dla duszpasterstwa młodzieży nakreślone przez Ojca Świętego Franciszka. Kolejna edycja Światowego Dnia Młodzieży w roku 2019 w Panamie ma być poprzedzona wejściem w maryjne doświadczenie wiary.

W roku 2018 będą towarzyszyć młodym słowa: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30), zaś w roku 2019: „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.” (Łk 1,38).Trudno o lepsze świadectwo uległości wobec Ducha Świętego niż to, jakie swoim życiem dała Matka Pana.

Projekt „Oto ja!” obejmuje lata 2017-2019 i został podzielony na kilka etapów. Pierwszy to czas od grudnia 2017 do czerwca 2018. Kolejny to okres trzech miesięcy w bezpośredniej bliskości synodu biskupów poświęconego młodzieży (wrzesień-listopad 2018). Grudzień 2018 i styczeń 2019 będą związane przede wszystkim ze spotkaniem w Panamie, z akcentem na treści maryjne. Ostania część projektu przypadnie na miesiące od lutego do czerwca 2019. Motywem przewodnim pierwszego etapu będą dary Ducha Świętego skorelowane z przesłaniem fragmentów ewangelicznych, które dotyczą życia Maryi.

Więcej informacji otrzymają Dekanalni Duszpasterze Młodzieży na spotkaniu 23.10.2017r o godzinie 19.00 w gmachu Centrum Duszpastersko-Charytatywnego.