Synod 2021-2024

9-10 października 2021 r. w Rzymie zostanie otwarty synod  biskupów, który będzie kontynuowany w Kościołach lokalnych od 17 października, i zakończy się zgromadzeniem  w 2024 roku. Poniższe dokumenty podkreślają znaczenie słuchania bez uprzedzeń, potrzebę zabierania głosu z odwagą i jasnością, a także istotną rolę dialogu z Kościołem, społeczeństwem oraz innymi wyznaniami chrześcijańskimi. Sekretariat generalny Synodu przekazał tekst przygotowawczy i Vademecum ukierunkowujące drogę Synodu na temat synodalności. Tekst przygotowawczy pragnie być narzędziem pomocnym szczególnie w pierwszej fazie Synodu, która opiera się na słuchaniu i konsultacji Ludu Bożego w Kościołach lokalnych.

SPRAWOZDANIE PODSUMOWUJĄCE

LIST DO LUDU BOŻEGO

ARKUSZ ROBOCZY

SYNTEZA DIECEZJALNA

TEKST PRZYGOTOWAWCZY

VADEMECUM SYNODALNE

MATERIAŁY DO POBRANIA

MATERIAŁY DLA KATECHETÓW

POLSKA STRONA SYNODU

OFICJALNA STRONA SYNODU

Przemówienie papieża Franciszka z okazji otwarcia Synodu z  9 października 2021 r.

Homilia Ojca św. Franciszka

INAUGURACJA SYNODU W DIECEZJI SIEDLECKIEJ