Rekolekcje dla małżeństw – „Tobiasz i Sara”

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza pary małżeńskie na rekolekcje tzw. kurs Tobiasz i Sara, który odbędzie się w dn. 11-12.11.2017 r. w w gmachu Katolickiego Zespołu Edukacyjnego (ul. Sokołowska 172 w Siedlcach).

Kurs „Tobiasz i Sara” to niezwykłe rekolekcje dla małżonków. Sara, ze starotestamentowej Księgi Tobiasza, to kobieta silnie doświadczana przez życie. Każdy z jej siedmiu mężów umiera w czasie nocy poślubnej. Nieszczęśliwa i wykpiwana przez otoczenie, nie rozumiejąca swej dramatycznej historii, zastanawia się nad samobójstwem….. Powstrzymuje ją myśl o ściągnięciu hańby na rodziców. Zdesperowana prosi Boga o śmierć. On jednak postanawia pomóc jej w inny sposób. W życiu Sary pojawia się Tobiasz a€“ mężczyzna, który od początku jest jej przeznaczony na męża. Nim jednak ich życie całkowicie się ułoży, muszą przejść próbę, dzięki której doświadczą wszechmocy Boga. Jak ta historia odnosi się do małżeństwa we współczesnych czasach? Dlaczego w oparciu o nią prowadzony jest kurs? Tobiasz i Sara próbują budować życie według własnych koncepcji, nic im się nie układa, a oni cierpią i nie rozumieją dlaczego. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy przestają realizować swoją wolę, a zaczynają pełnić wolę Boga, na Nim budować wspólne życie. Wtedy dopiero wszystko normalnieje, zaczyna prawidłowo funkcjonować. Celem kursu jest pokazanie tego mechanizmu. Małżeństwo jest sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem.

Ale uwaga! Ten kurs nie dostarcza kolejnych porad nt udanego małżeństwa, nie umoralnia, nie poucza, gdyż żaden wykładowca nie ma kompletnej wiedzy na temat złożonych problemów poszczególnych małżeństw. Jest jednak Ktoś, kto zna każdego małżonka na wskroś, a prowadzący ten kurs pokażą jak odczytywać Jego plan i skutecznie stosować w związku małżeńskim.

Kurs poprowadzi ks. Tomasz Bieliński a dyrektor SNE wraz z ekipą osób świeckich. Serdecznie zapraszamy do udziału tych małżonków (bez względu na długość stażu), którzy pragną doświadczyć „nowej mocy z wysoka”. Konieczne jest uczestnictwo obojga małżonków w całym kursie. Koszt wynosi 200 zł od pary, a jego cena obejmuje dwa obiady i uroczystą kolację oraz materiały dydaktyczne i nieograniczony dostęp do „zasobów’ rekolekcyjnej kawiarenki.

Kurs rozpocznie się o 8.30 w sobotę (11.11), a zakończy w niedzielę (12.11) ok. 15.00. Niestety, nie zapewniamy noclegu dla małżeństw spoza Siedlec, ale gwarantujemy opiekę nad dziećmi w trakcie konferencji (należy wcześniej zgłosić ilość dzieci i ich wiek). Zapisy na kurs prowadzi pani Maria Chromińska pod numerem kom. 507.071.642. Uwaga, w tych rekolekcjach może wziąć udział maksymalnie 25 par, a zatem należy spieszyć się ze zgłoszeniem chęci udziału, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów na temat kursu na stronie www.sne.siedlce.pl