Komunikat ws. zbiórki na Ziemię św.

dotyczący zbiórki na Ziemię Świętą

Czcigodni Księża Proboszczowie,

Kongregacja ds. Kościołów Wschodnich pismem z dnia 27 marca br. (Prot. N. 1/2020) poinformowała, że w związku z obecną sytuacją pandemii spowodowanej przez Covid-19, Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby zbiórka na Ziemię Świętą została przeniesiona z Wielkiego Piątku (10 kwietnia 2020 r.) na niedzielę 13 września, w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Należy zatem w niedzielę 13 września br. zebrać na ten cel ofiary do puszek przed kościołami i wpłacić na konto Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. dr Jarosław Ruciński

Ekonom Diecezjalny