Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego

KAZIMIERZA GURDY

na Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Diecezji Siedleckiej

W czerwcu 2018 r. Diecezja Siedlecka przeżywać będzie centralne uroczystości związane Jubileuszem 200 – lecia jej istnienia. W tym czasie zaplanowane jest zakończenie prac II Synodu naszej diecezji, którego uchwały pomogą ukonkretnić ustawodawstwo oraz wytyczyć drogi pracy duszpasterskiej na przyszłość. Kontynuacją procesu odnowy są Misje Ewangelizacyjne, które od września 2018 r. zostaną przeprowadzone we wszystkich parafiach diecezji. Ich owocność zależeć będzie od ogromnego zaangażowania, modlitwy i pracy wszystkich wierzących, a w szczególności osób należących do ruchów, wspólnot i organizacji katolickich działających na terenie naszej diecezji.

W związku z przygotowaniem tego ważnego wydarzenia zapraszam Księży Dziekanów, Wicedziekanów, Misjonarzy oraz liderów i przedstawicieli wszystkich wspólnot, ruchów, jak też organizacji katolickich na Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, które odbędzie się 21 października br. w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Program spotkania jest następujący:

9:00  – Eucharystia

10:00 – „Rola świeckich w parafialnych misjach ewangelizacyjnych” (o. Jacek Dubel CSsR – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji toruńskiej oraz członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski).

11:15 – Przerwa

11:45 – Plan parafialnych misji ewangelizacyjnych w diecezji siedleckiej (ks. Jerzy Duda i ks. Wojciech Hackiewicz)

12:30 – Dyskusja w spotkaniach panelowych

13:30 – Wspólne podsumowanie spotkań panelowych

14:30 – Agapa

Kontynuacją Forum będzie spotkanie uwielbieniowe w kościele pw. św. Józefa o godz. 19.00 prowadzone przez ks. Rafała Jarosiewicza – dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej i jego zespół ewangelizacyjny.

Ufam, że Diecezjalne Forum, wspólna modlitwa, praca i wymiana doświadczeń pomoże właściwie odczytać znaki czasu oraz podjąć z nowym zapałem posługę w czasie Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych.

Niech Najświętsza Maryja Panna, Królowa Podlasia, Święci Patronowie, Szymon i Juda Tadeusz, Święty Jozafat oraz Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wspierają u Boga swoim wstawiennictwem nasz Kościół Siedlecki.

Wszystkim z serca błogosławię

Biskup Siedlecki

L.dz. 1158/2017

Siedlce, dnia 6 października 2017 r.

Pliki do pobrania:

• Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Siedleckiej. 2017 r. - pobierz plik .pdf