Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego

Kazimierza Gurdy

na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn

do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę, 6 października br., w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – już po raz XIV – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Będzie ona przebiegała pod hasłem: „Mężczyźni w Kościele”. Wspólnie zechcemy odkrywać rolę i misję mężczyzny wierzącego w Kościele, którego zadaniem jest przede wszystkim życie na co dzień Ewangelią, dzielenie się wiarą i dawanie czytelnego świadectwa swojej przynależności i miłości do Boga i Kościoła.

Dlatego zapraszam Was – Drodzy Mężczyźni – do licznego udziału w tym naszym diecezjalnym spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10.00. Zachęcam do pokoleniowego uczestnictwa w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków
z wnukami. Szczególnie zapraszam członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, wspólnoty „Wojownicy Maryi”, Rycerzy Jana Pawła II i innych ruchów zrzeszających mężczyzn, a także strażaków z jednostek Straży Pożarnej działających na terenie naszej diecezji. Zapraszam także na tę pielgrzymkę Czcigodnych Księży Proboszczów, prosząc jednocześnie o pomoc w zorganizowaniu w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez wszystkich mężczyzn swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 1159/2024

Siedlce, dnia 7 września 2024 r.

________________________________

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 15 września br.

Pliki do pobrania: