Ogłoszenie Ruchu Światło-Życie

„Obok Chrystusa, w którym Bóg objawia się jako Sługa, jako Ten, który przyszedł, aby siebie oddać, aby człowiek w służeniu i dawaniu siebie odnalazł na nowo siebie, staje Niepokalana – Służebnica jako najdoskonalszy wzór nowego, w pełni odkupionego człowieczeństwa.” (ks. Franciszek Blachnicki)

Diecezjalna Diakonia Jedności serdecznie zaprasza Księży Moderatorów oraz Odpowiedzialnych świeckich (małżonków, dorosłych, młodzież) 4 grudnia br. na Adwentowy Dzień Wspólnoty Moderatorów i Odpowiedzialnych do Domu „Moria” w Łukowie (Al. Kościuszki 21b). Początek spotkania o 19.30. W programie nieszpory, katecheza, spotkanie w grupach oraz agapa.
Podczas spotkania chcemy pochylić się nad tematem: „Niepokalana – wzór Nowego Człowieka”.

Serdecznie zapraszam obecnych i dawnych członków Ruchu Światło-Życie – moderatorów, animatorów, uczestników, w tym rodziny Domowego Kościoła na diecezjalne obchody Święta Patronalnego Niepokalanego Poczęcia NMP. Odbędą się one 9 grudnia br. w kościele pw. Matki Kościoła w Łukowie.

Ten wyjątkowy dzień wspólnoty połączony będzie z upamiętnieniem 10. rocznicy śmierci śp. ks. Marka Boruca – wieloletniego, diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie oraz wystawą pt. „ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca wolnych ludzi”.

Ks. Marek Andrzejuk – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Pliki do pobrania: