Ogłoszenie o kolejnych szkoleniach dla organistów

30 stycznia w Rejonie Parczewskim odbyło się kolejne szkolenie poświęcone przygotowaniu muzycznemu parafii do obchodów jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. W szkoleniach biorą udział przede wszystkim organiści, ale również inne osoby wydelegowane z parafii, w których nie ma osób pełniących tę funkcję.

Szkolenie składa się z części warsztatowej z zakresu emisji głosu i dykcji, a także z przedstawienia pieśni i części stałych, które mają wejść do repertuaru parafian z racji jubileuszu i, na co mamy nadzieję, pozostać w dalszym użytku liturgicznym.

Czerwcowe obchody jubileuszu rozpoczną również w naszej diecezji Misje Święte. Podczas warsztatów poruszana jest również tematyka doboru pieśni na poszczególne dni misji.

 

Najbliższe szkolenie odbędzie się w Łukowie, przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek 20 lutego, w godzinach 10-15. Zgromadzą się tam muzyczni przedstawiciele parafii z dwóch rejonów: łukowskiego (dek.Łuków I i II, dek. Adamów) oraz radzyńskiego (dek. Radzyń Podl., dek.Komarówka Podl., dek. Międzyrzec Podl.). UWAGA! ZMIANA TERMINU I MIEJSCA SZKOLENIA DLA REJONU RADZYŃSKIEGO!

 

Kolejne, w rejonie garwolińskim (dek. Garwolin, Osieck, Żelechów, Ryki, Łaskarzew) odbędzie się 27 lutego, godz. 10-15, przy parafii Przemienienia Pańskiego.

 

Przypominamy, że obecność przynajmniej jednej osoby zajmującej się w parafii muzyką w liturgii, lub duszpasterza z parafii w której nie ma takiej osoby, z każdej parafii w ramach rejonu jest obowiązkowa. W wypadku braku możliwości uczestnictwa w szkoleniu w swoim rejonie każdy organista zobowiązany jest do wzięcia udziału w szkoleniu w innym terminie, w innym rejonie. Tematyka zajęć i zakres materiału będzie we wszystkich rejonach takie same.

Prosimy również Księży Dziekanów o przekazanie opłaty za szkolenie z całego dekanatu do kasy Kurii, lub na konto wskazane z zawiadomieniu 14 dni przed terminem szkolenia.