Komunikat Referatu ds. Nowej Ewangelizacji, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Szczęść Boże!

Z radością informuję, że w sobotę, 30. maja br. w kościele pw. Ducha św. w Siedlcach o godz. 19.00. odbędzie się doroczne Diecezjalne Czuwanie Wspólnot pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Informację tę przekazujemy stosunkowo późno z powodu dynamicznej sytuacji spowodowanej zagrożeniem epidemicznym i związanymi z tym restrykcjami. Na szczęście ostatnie złagodzenie przepisów pozwala nam na organizację tego wydarzenia, gdyż powierzchnia siedleckiego kościoła pw. Ducha św. jest na tyle duża, by mogło się ono tam odbyć.

W związku z tym, w imieniu księdza Biskupa i własnym, pragnę serdecznie zaprosić na to spotkanie wszystkich prezbiterów sprawujących opiekę duszpasterską nad zrzeszeniami katolickimi oraz liderów, animatorów, prezesów, zelatorów i inne osoby formujące się w grupach apostolskich na terenie naszej Diecezji. Niech Czuwanie to będzie znakiem jedności członków ruchów i stowarzyszeń z Kościołem w osobie naszego Biskupa.

Ponieważ decyzja o organizacji tego spotkania zapadła w tych dniach, dlatego szczegółowy program Czuwania będzie podany nieco później na stronie diecezjalnej.

Ks. dr Tomasz Bieliński – diecezjalny referent ruchów i stowarzyszeń katolickich