Wybrane:

„Duchowa wulkanizacja” – to temat Wielkopostnych Rekolekcji Akademickich, na które serdecznie zapraszamy społeczność akademicką Siedlec i wszystkich chętnych. Spotkania rekolekcyjne będą ...

Czytaj więcej

Zachęcamy do pobrania programu do rozliczenia PIT i wsparcia fundacji „Nasza katolicka szkoła” przekazując 1 % podatku.    ...

Czytaj więcej

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary nt. modlitwy o uzdrowienie. Gorące pragnienie szczęścia, głęboko zakorzenione w sercu człowieka, łączy się ściśle z dążeniem do uwolnienia od choroby i do ...

Czytaj więcej

Kongregacja Nauki Wiary List Iuvenescit Ecclesia do Biskupów Kościoła katolickiego na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła WSTĘP Dary Ducha ...

Czytaj więcej

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży dopiero w styczniu 2019 roku, ale już dzisiaj warto zapoznać się z sposobem rejestracji grupy. Poniżej przedstawiamy jak przebiegać będzie proces rejestracji....

Czytaj więcej

Kalendaria:

24.03 Sobota ŚDM- Niedziela Palmowa
24.03 12:00 Sobota 50-rocznica śmierci Bp. Ignacego Świrskiego
25.03 Niedziela Droga Krzyżowa ulicami Siedlec
26.03 Poniedziałek Spotkanie Księdza Biskupa z osadzonymi w zakładzie karnym w Siedlcach
29.03 10:00 Czwartek Wielki Czwartek

Imieniny obchodzą:

  • Ks. mgr lic. Edward Konarski

Zwiedzamy Diecezję:

Mapa atrakcji

Atrakcje turystyczne, noclegi, zabytki i miejsca warte zwiedzenia. Odkrywaj je na interaktywnej mapie Diecezji.

Zobacz więcej

Wiadomości Podlasie24

Ósmy dzień Nowenny w Szpakach

W parafii Szpaki trwa nowenna do Świętego Józefa. 17 marca, w ósmym dniu Nowenny modlitwie przewodniczył ks. Łukasz Gomółka - prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.

Czytaj więcej

Upoważnienie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i posłanie lektorów

W sobotę, 17 marca w katedrze siedleckiej Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda przewodniczył Eucharystii, podczas której upoważnił 40 dorosłych mężczyzn oraz 4 siostry zakonne do pełnienia funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. We Mszy Świętej uczestniczyli również absolwenci tegorocznej Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej.

Czytaj więcej

Uroczystości pogrzebowe kapłana dwóch diecezji śp. ks. prałata Zdzisława Borkowskiego

Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, 65 kapłanów oraz wielu wiernych m.in. z parafii Zembry, Sarnaki i Górki uczestniczyło we Mszy św. pogrzebowej śp. ks. prałata Zdzisława Borkowskiego.

Czytaj więcej

Siódmy dzień Nowenny w Szpakach

W parafii Szpaki trwa nowenna do Świętego Józefa. 16 marca, w siódmym dniu Nowenny modlitwie przewodniczył ks. Józef Gierczyński.

Czytaj więcej

Łuków: „Dzień Sądu”

„Dzień Sądu” - to tytuł dramatu Jerzego Zawieyskiego, który postanowiła wystawić grupa teatralna z parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie. Premiera już w niedzielę 18 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Czytaj więcej

Zaproszenie na uroczystą sesję otwarcia procesu beatyfikacyjnego bp. Ignacego Świrskiego

24 marca odbędzie się uroczysta sesja otwarcia procesu beatyfikacyjnego Biskupa Ignacego Świrskiego. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda wystosował zaproszenie, w którym zachęca diecezjan do udziału w tym ważnym wydarzeniu. t.

Czytaj więcej

Polecamy:

Propozycje radiowe na 200-lecie Diecezji

W związku ze zbliżającą się rocznicą 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, Katolickie Radio Podlasie rozpoczyna emisję materiałów związanych z historią, miejscami i ludźmi naszej diecezji. Już od I niedzieli Adwentu zapraszamy do wysłuchania następujących cykli:

Czytaj więcej

Kurs hiszpańskiego dla młodzieży

Duszpasterstwo Młodzieży zbiera chętnych do nauki języka hiszpańskiego. Kurs rusza 5 marca 2018 r.

Czytaj więcej

Z „Arką” do św. Charbela w Libanie

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę do grobu św. Charbela w Libanie, w dniach 17-25 maja 2018 r.

Czytaj więcej

Nowość wydawnicza

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazało się nowe opracowanie dziejów Diecezji Siedleckiej autorstwa Ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy”.

Czytaj więcej

Kalendarium Jubileuszowe

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzić będzie 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich.

Czytaj więcej

Dobra książka

Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej to propozycja dla młodszych czytelników. Zobacz w Sklepie UNITAS

Czytaj więcej

Nasze Serwisy: