Wybrane:

W dniach 15-16 września br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Krakowa z okazji 200-lecia Diecezji Siedleckiej, przygotowywana przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ”Arka”. ...

Czytaj więcej

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary nt. modlitwy o uzdrowienie. Gorące pragnienie szczęścia, głęboko zakorzenione w sercu człowieka, łączy się ściśle z dążeniem do uwolnienia od choroby i do ...

Czytaj więcej

Kongregacja Nauki Wiary List Iuvenescit Ecclesia do Biskupów Kościoła katolickiego na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła WSTĘP Dary Ducha ...

Czytaj więcej

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży dopiero w styczniu 2019 roku, ale już dzisiaj warto zapoznać się z sposobem rejestracji grupy. Poniżej przedstawiamy jak przebiegać będzie proces rejestracji....

Czytaj więcej

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej organizuje w styczniu 2018 roku następujące kursy: Kurs Emaus (05-07.01.2018), który daje szansę osobistego doświadczenia mocy Słowa Bożego. Atutem ...

Czytaj więcej

Kalendaria:

22.06 Piątek Zakończenie roku szkolnego i katechytycznego
22.06 Piątek Rekolekcje dla katechetów świeckich WSD Opole Nowe
22.06 Piątek Spotkanie dla małżonków z o. dr Ksawerym Knotzem- Siedlanów
23.06 Sobota Spotkanie Służby Liturgicznej – Koczowisko Ministrantów w WSD Nowe Opole
24.06 Niedziela Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce

Zwiedzamy Diecezję:

Mapa atrakcji

Atrakcje turystyczne, noclegi, zabytki i miejsca warte zwiedzenia. Odkrywaj je na interaktywnej mapie Diecezji.

Zobacz więcej

Wiadomości Podlasie24

Odpust ku czci Świętego Brata Alberta w Domu nad Stawami

19 czerwca w „Domu nad Stawami” obył się Odpust ku czci Świętego Brata Alberta. Mszę Świętą celebrował ks. kanonik Janusz Wolski. Oprawę muzyczną zapewnił Wojciech Jezuit - organista z kościoła św. Józefa w Siedlcach.

Czytaj więcej

Sakrament Bierzmowania w Lubieniu

18 czerwca w kościele Św. Mikołaja w Lubieniu, grupa 21 młodych osób przyjęła Sakrament Bierzmowania. Szafarzem tego Sakramentu podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00, był ks. biskup Piotr Sawczuk.

Czytaj więcej

Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii Ducha Św. w Siedlcach

W piątek, 22 czerwca w parafii Ducha Świętego w Siedlcach o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Czytaj więcej

Bierzmowanie w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podl.

W niedzielę, 17 czerwca biskup Piotr Sawczuk udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej

Podziękowania dla ks. kan. Krzysztofa Pawelca

Od 1 lipca ks. kan. Krzysztof Pawelec nie będzie proboszczem parafii w Grebkowie. Zgodnie z dekretem Biskupa Siedleckiego w Radzyniu Podlaskim obejmie stanowisko proboszcza parafii Trójcy Świętej. "W imieniu swoim i innych parafian chciałam podziękować Księdzu za pięć lat pięknej kapłańskiej pracy" - napisała do naszej redakcji parafianka, pani Agnieszka Kowalczyk. Oto podziękowania:

Czytaj więcej

Trwają przygotowania do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

14 lipca przybędzie na Jasną Górę XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Tego dnia miłośnicy dwóch kółek przejadą wspólnie z katedry częstochowskiej alejami N.M.P. i spotkają się na błoniach przed murami klasztoru. Następnie uczestniczyć będą w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez przedstawiciela Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej

Polecamy:

W najnowszym numerze

Obszerną relację, także fotograficzną z obchodów jubileuszowych 200 lat Diecezji Siedleckiej zamieszcza Echo Katolickie.

Czytaj więcej

Poradnik Pielgrzyma

Trwają przygotowania do 38 Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę zachęcamy do zapoznawania się z aktualnościami…

Czytaj więcej

Z „Arką” nad Bajkał

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe zaprasza nad Bajkał. Moskwa-Tomsk-Irkuck (Bajkał) – koleją transsyberyjską, 20-30 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

Wydawnictwa jubileuszowe

Z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej ukazało wiele się opracowań naukowych i popularnych

Czytaj więcej

Dobra książka

Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej to propozycja dla młodszych czytelników. Zobacz w Sklepie UNITAS

Czytaj więcej

Nasze Serwisy: