Zapowiedzi:

no posts

Wybrane:

W związku z udzieleniem przez Penitencjarię Apostolską odpustu jubileuszowego dla naszej diecezji, o czym było wspomniane w Liście Biskupa Siedleckiego na Wielki Post 2018 r., przypominamy o ...

Czytaj więcej

Zachęcamy do pobrania programu do rozliczenia PIT i wsparcia fundacji „Nasza katolicka szkoła” przekazując 1 % podatku.    ...

Czytaj więcej

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary nt. modlitwy o uzdrowienie. Gorące pragnienie szczęścia, głęboko zakorzenione w sercu człowieka, łączy się ściśle z dążeniem do uwolnienia od choroby i do ...

Czytaj więcej

Kongregacja Nauki Wiary List Iuvenescit Ecclesia do Biskupów Kościoła katolickiego na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła WSTĘP Dary Ducha ...

Czytaj więcej

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży dopiero w styczniu 2019 roku, ale już dzisiaj warto zapoznać się z sposobem rejestracji grupy. Poniżej przedstawiamy jak przebiegać będzie proces rejestracji....

Czytaj więcej

Kalendaria:

25.02 Niedziela Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes
01.03 Czwartek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
04.03 Niedziela Imieniny Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy
07.03 14:00 Środa Rada kurialna
07.03 10:00 Środa Diecezjalny finał XXVII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej

Zwiedzamy Diecezję:

Mapa atrakcji

Atrakcje turystyczne, noclegi, zabytki i miejsca warte zwiedzenia. Odkrywaj je na interaktywnej mapie Diecezji.

Zobacz więcej

Wiadomości Podlasie24

Rejonowe Spotkanie Młodych pod hasłem Matka Boża Bolesna

23 lutego w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbyło się Rejonowe Spotkanie Młodzieży dekanatu radzyńskiego i komarowskiego.

Czytaj więcej

Rozpoczął się Kongres Kół Żywego Różańca w Radzyniu Podlaskim

Wierni ze 147 parafii diecezji siedleckiej zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim na Kongresie Kół Żywego Różańca. Wspólnie modlą się i uczestniczą w konferencjach.

Czytaj więcej

Spotkanie doradców życia rodzinnego

Dekanalni Duszpasterze Rodzin i Doradcy Życia Rodzinnego zaproszeni są na spotkanie do Siedlec. 10 marca w Centrum Charytatywno - Duszpasterskim w Siedlcach, ul. Bpa. I. Świrskiego 57, odbędzie się spotkanie formacyjno – organizacyjne dla osób posługujących w duszpasterstwie rodzin diecezji siedleckiej, połączone z wręczeniem Misji Kanonicznych dla Doradców Życia Rodzinnego.

Czytaj więcej

Trwają zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizuje go Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. A o konkursowej tematyce opowiada Ewelina Goździewicz ze stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Czytaj więcej

„Rodzina na manowcach – szansa na powrót” – rekolekcje wielkopostne dla małżeństw – cz. 2

"Mentalność antywysiłku - narzeczeństwo" to tytuł drugiego odcinka rekolekcji wielkopostnych dla małżeństw. Rekolekcje emitowane są na antenie Katolickiego Radia Podlasie w każdą środę i piątek o godz. 21.20, a w formie video w portalu podlasie24.pl oraz salvetv.pl.

Czytaj więcej

Konkurs Papieski „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Czytaj więcej

Polecamy:

Propozycje radiowe na 200-lecie Diecezji

W związku ze zbliżającą się rocznicą 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, Katolickie Radio Podlasie rozpoczyna emisję materiałów związanych z historią, miejscami i ludźmi naszej diecezji. Już od I niedzieli Adwentu zapraszamy do wysłuchania następujących cykli:

Czytaj więcej

Kurs hiszpańskiego dla młodzieży

Duszpasterstwo Młodzieży zbiera chętnych do nauki języka hiszpańskiego. Kurs rusza 5 marca 2018 r.

Czytaj więcej

Z „Arką” do malowniczej Azji

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe zaprasza na wyprawę do Wietnamu Laosu i Kambodży. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hue, Luang Prabang, Angkor Wat), ale także kipiący energią ulic Sajgon.

Czytaj więcej

Nowość wydawnicza

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazało się nowe opracowanie dziejów Diecezji Siedleckiej autorstwa Ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy”.

Czytaj więcej

Kalendarium Jubileuszowe

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzić będzie 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich.

Czytaj więcej

Dobra książka

Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej to propozycja dla młodszych czytelników. Zobacz w Sklepie UNITAS

Czytaj więcej

Nasze Serwisy: