Wybrane:

W dniach 15-16 września br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Krakowa z okazji 200-lecia Diecezji Siedleckiej, przygotowywana przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne ”Arka”. ...

Czytaj więcej

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary nt. modlitwy o uzdrowienie. Gorące pragnienie szczęścia, głęboko zakorzenione w sercu człowieka, łączy się ściśle z dążeniem do uwolnienia od choroby i do ...

Czytaj więcej

Kongregacja Nauki Wiary List Iuvenescit Ecclesia do Biskupów Kościoła katolickiego na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła WSTĘP Dary Ducha ...

Czytaj więcej

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży dopiero w styczniu 2019 roku, ale już dzisiaj warto zapoznać się z sposobem rejestracji grupy. Poniżej przedstawiamy jak przebiegać będzie proces rejestracji....

Czytaj więcej

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej organizuje w styczniu 2018 roku następujące kursy: Kurs Emaus (05-07.01.2018), który daje szansę osobistego doświadczenia mocy Słowa Bożego. Atutem ...

Czytaj więcej

Kalendaria:

22.06 Piątek Zakończenie roku szkolnego i katechytycznego
22.06 Piątek Rekolekcje dla katechetów świeckich WSD Opole Nowe
22.06 Piątek Spotkanie dla małżonków z o. dr Ksawerym Knotzem- Siedlanów
23.06 Sobota Spotkanie Służby Liturgicznej – Koczowisko Ministrantów w WSD Nowe Opole
24.06 Niedziela Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce

Imieniny obchodzą:

  • Ks. Kanonik Romuald Pawluczuk

Zwiedzamy Diecezję:

Mapa atrakcji

Atrakcje turystyczne, noclegi, zabytki i miejsca warte zwiedzenia. Odkrywaj je na interaktywnej mapie Diecezji.

Zobacz więcej

Wiadomości Podlasie24

Podziękowania dla ks. kan. Krzysztofa Pawelca

Od 1 lipca ks. kan. Krzysztof Pawelec nie będzie proboszczem parafii w Grebkowie. Zgodnie z dekretem Biskupa Siedleckiego w Radzyniu Podlaskim obejmie stanowisko proboszcza parafii Trójcy Świętej. "W imieniu swoim i innych parafian chciałam podziękować Księdzu za pięć lat pięknej kapłańskiej pracy" - napisała do naszej redakcji parafianka, pani Agnieszka Kowalczyk. Oto podziękowania:

Czytaj więcej

Trwają przygotowania do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę

14 lipca przybędzie na Jasną Górę XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa. Tego dnia miłośnicy dwóch kółek przejadą wspólnie z katedry częstochowskiej alejami N.M.P. i spotkają się na błoniach przed murami klasztoru. Następnie uczestniczyć będą w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez przedstawiciela Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj więcej

Łuków: Msza Święta za rodziców, którzy utracili swoje dzieci

W kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie, w każdą trzecią niedzielę miesiąca spotykają się rodzice dzieci utraconych. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w niedzielę, 17 czerwca. Jakie miało ono znaczenie dla rodziców? Jak przebiegało? O tym dowiadujemy się z relacji nadesłanej do nas przez księdza Daniela Sałasińskiego.

Czytaj więcej

Siedlce: Festyn Rodzinny przy parafii św. Teresy /ZDJĘCIA/

Konkursy, występy artystyczne, gry z animatorem i inne atrakcje wypełniły program Festynu Rodzinnego zorganizowanego w niedzielę, 17 czerwca na placu parafialnym przy kościele św. Teresy. Do wspólnej zabawy w plenerze zaprosiło parafian i gości Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy oblackiej parafii.

Czytaj więcej

Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!

Już za niespełna 50 dni pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak i na własnych nogach przejdą setki kilometrów, by spotkać się z Jasnogórską Panią w Częstochowie. Grupa 9a z dekanatu żelechowskiego wyruszy 4 sierpnia, ale przygotowania do tego wydarzenia trwają już dziś, stąd pomysł na zorganizowanie w parafii NIEDZIELI PIELGRZYMKOWEJ - 24 czerwca.

Czytaj więcej

25-lecie Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza Szymusia

17 czerwca, w parafii pw. Św. Jadwigi w Mokobodach sprawowana była uroczysta Msza Święta z okazji Jubileuszu 25- lecia Święceń Kapłańskich księdza Proboszcza Stanisława Szymusia. Nasza redakcja otrzymała relację z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Polecamy:

Propozycje radiowe na 200-lecie Diecezji

W związku ze zbliżającą się rocznicą 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, Katolickie Radio Podlasie rozpoczyna emisję materiałów związanych z historią, miejscami i ludźmi naszej diecezji. Już od I niedzieli Adwentu zapraszamy do wysłuchania następujących cykli:

Czytaj więcej

Jerycho Młodych 2018

Wielkimi krokami zbliża się spotkanie młodych w Pratulinie. Jerycho Młodych odbędzie się w tym roku w dniach 15-16 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej

Z „Arką” nad Bajkał

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe zaprasza nad Bajkał. Moskwa-Tomsk-Irkuck (Bajkał) – koleją transsyberyjską, 20-30 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

Wydawnictwa jubileuszowe

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazało się nowe opracowanie dziejów Diecezji Siedleckiej autorstwa Ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy”.

Czytaj więcej

Kalendarium Jubileuszowe

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzić będzie 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich.

Czytaj więcej

Dobra książka

Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej to propozycja dla młodszych czytelników. Zobacz w Sklepie UNITAS

Czytaj więcej

Nasze Serwisy: