Wybrane:

Tematem Adwentowych Rekolekcji Akademickich, na które serdecznie zapraszamy społeczność akademicką Siedlec i wszystkich chętnych, będą słowa z Księgi Apokalipsy św. Jana: „Przyjdę niebawem” (Ap ...

Czytaj więcej

Instrukcja Kongregacji Nauki Wiary nt. modlitwy o uzdrowienie. Gorące pragnienie szczęścia, głęboko zakorzenione w sercu człowieka, łączy się ściśle z dążeniem do uwolnienia od choroby i do ...

Czytaj więcej

Kongregacja Nauki Wiary List Iuvenescit Ecclesia do Biskupów Kościoła katolickiego na temat relacji między darami hierarchicznymi a charyzmatycznymi dla życia i misji Kościoła WSTĘP Dary Ducha ...

Czytaj więcej

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży dopiero w styczniu 2019 roku, ale już dzisiaj warto zapoznać się z sposobem rejestracji grupy. Poniżej przedstawiamy jak przebiegać będzie proces rejestracji....

Czytaj więcej

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej organizuje w styczniu 2018 roku następujące kursy: Kurs Emaus (05-07.01.2018), który daje szansę osobistego doświadczenia mocy Słowa Bożego. Atutem ...

Czytaj więcej

Kalendaria:

21.12 Czwartek Wigilia kapłańska
22.12 Piątek Wigilia seminaryjna
26.12 Wtorek Uroczyste posłanie „Kolędników Misyjnych” w parafiach
28.12 Czwartek Ekspiacyjny Marsz dla Życia -Siedlce, Łuków, Biała Podlaska, Włodawa
08.01 15:00 Poniedziałek Spotkanie opłatkowe samorządowców w WSD Nowe Opole

Zwiedzamy Diecezję:

Mapa atrakcji

Atrakcje turystyczne, noclegi, zabytki i miejsca warte zwiedzenia. Odkrywaj je na interaktywnej mapie Diecezji.

Zobacz więcej

Wiadomości Podlasie24

Rekolekcje i koncert ks. Stefana Ceberka w parafii św. Zygmunta

Od 17 do 19 grudnia w parafii św. Zygmunta będą się odbywać rekolekcje adwentowe. W niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 przygotowany zostanie Wieczór Chwały.

Czytaj więcej

Misericordia et misera, cz. 6/MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE ADWENTOWE

To już szósty odcinek, w którym słyszymy o żalu za grzechy. Rekolekcjoniści przywołują słowa Papieża Franciszka z książki „Miłosierdzie to imię Boga”, w której Papież odwołuje się do historii niemieckiego żołnierza, pochwyconego przez francuskich partyzantów podczas I wojny światowej.

Czytaj więcej

Siedlce: Adwentowe Rekolekcje Akademickie

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach przy ul. Brzeskiej rozpoczną się Adwentowe Rekolekcje Akademickie. Nauki dla młodzieży będzie głosił ks. Wojciech Bazan, prefekt szkół katolickich.

Czytaj więcej

Betlejemskie Światło Pokoju w Łukowie

Tuż przed świętami, w piątek 22 grudnia dotrze do Łukowa Betlejemskie Światło Pokoju. Jak co roku przywiozą je harcerze. Ogień z Betlejem zostanie przekazany mieszkańcom Łukowa podczas rekolekcyjnej Mszy Świętej w kościele NMP Matki Kościoła, o godzinie 17.00.

Czytaj więcej

Będzie żywa szopka przy parafii św. Zygmunta

Przed kościołem św. Zygmunta w Łosicach powstaje drewniana konstrukcja szopki. W święta Bożego Narodzenia będzie można podziwiać tam żywe zwierzęta.

Czytaj więcej

Radzyń Podlaski: Roraty z udziałem dzieci

W każdą środę i sobotę Adwentu, najmłodsi parafianie z Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, spotykają się na Roratach, aby wspólnie przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

Polecamy:

Propozycje radiowe na 200-lecie Diecezji

W związku ze zbliżającą się rocznicą 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, Katolickie Radio Podlasie rozpoczyna emisję materiałów związanych z historią, miejscami i ludźmi naszej diecezji. Już od I niedzieli Adwentu zapraszamy do wysłuchania następujących cykli:

Czytaj więcej

Weź udział w konkursie

Zapraszamy do wzięcia udziału w  konkursach: Konkursy z okazji Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej Konkursy Siedleckiej Caritas: Konkurs pieśni patriotycznej dla szkół Konkurs fotograficzny …

Czytaj więcej

Z „Arką” do malowniczej Azji

Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe zaprasza na wyprawę do Wietnamu Laosu i Kambodży. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hue, Luang Prabang, Angkor Wat), ale także kipiący energią ulic Sajgon.

Czytaj więcej

Nowość wydawnicza

Nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazało się nowe opracowanie dziejów Diecezji Siedleckiej autorstwa Ks. Zbigniewa Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy”.

Czytaj więcej

Kalendarium Jubileuszowe

W 2018 roku Diecezja Siedlecka obchodzić będzie 200 – lecie powstania oraz 100 – lecie odrodzenia się po kasacie władz carskich.

Czytaj więcej

Dobra książka

Opowiadania z dziejów Diecezji Siedleckiej to propozycja dla młodszych czytelników. Zobacz w Sklepie UNITAS

Czytaj więcej

Nasze Serwisy: